Kapela

Vlasta Xicht Hemzal – zpěv

Vlasta je rockový srdcař, který vyrostl na AC/DC a Iron Maiden. Nejsou to jediné kapely, co ho na světě kdy zajímaly, našly by se nejspíš ještě tak tři až čtyři 🙂

Vlasta je pověstný svým unikátním rozsahem, neměřili jsme to, ale v horním rejstříku je to ten tón, při kterém praskají okenní tabulky.

Jeho ječák bývá často přirovnáván k Brianovi Johnsonovi z AC/DC a tohle s gustem využíval v AC/DC cover bandu, ve kterém původně i s Milanem hráli. Nyní tuto zbraň s jestě větším gustem využívá v Divé Báře.

Vlasta rád pivní večírky a neodmítne ani panáky. Rozmyslete si dobře, než se do toho s ním pustíte – vydrží fakt hodně a druhý den nemívá ani kocovinu ani výčitky…

Milan Čapoun – kytara a vokály

Milan je organizačním motorem Divé Báry a zásadním způsobem se podílí na skládání songů a psaní textů.

Je velkým zastáncem old school přístupu k rock n rollu a nadšencem starých vintage aparátů Marshall a kytar. Mezi jeho srdcovky patří Marshall JMP 2203 z roku 1977, Marshall JCM 800, Gibson Les Paul Standard, Gibson SG a Fender Telecaster.

Má rád spoustu muziky, ale za nejlepší rockovou kapelu všech dob považuje jednoznačně AC/DC. O tomhle s ním sice můžete polemizovat, ale jenom pokud vám nevadí, že nemáte šanci…

Je velkým nadšencem pro malé pivovary a jestli chcete zabít hodně času, zapřeďte s ním na tohle téma hovor – pak už nemusíte nic říkat, Milan obstará vše sám…

Tom Brtník – bicí a vokály

Tom hudbě zasvětil doslovně celý život. Jestli si myslíte, že víte, co to znamená, mýlíte se 🙂

Mezi jeho známá angažmá patří účinkování v death metalové smečce Pandemia, se kterou v pozdních devadesátkách sjezdil celou Evropu. Dále například úspěšná cross over kapela Rattle Bucket.

Tom se s vámi bude bavit o jakékoli muzice počínaje death metalem a konče Celine Dion.

Pro zdánlivě jednouchý styl rock n rollu v Divé Báře musel odložit asi dvě třetiny své sady (v první řadě dvojšlapku) a hrát asi 100x méně not, než byl zvyklý. Je tak hodný, že říká, že mu to nevadí a prý ho to dokonce i naplňuje,

Ještě se zatím nikdy nepotkal s někým, kdo by měl delší vousy.

Lukáš Kůra – basa

Lukáš Divé Báře přinesl asi největší osobní oběti. Baskytarista, který hrál ve většině kapel komplexní muziku, brilantně slapoval a spolupodílel se na náročném groovu songů, byl najednou konfrontován s přímočarou jednoduchostí rock n rollu, která vyžaduje jednoduchou basovou linku, jdoucí lidem do noh.

Jak ironicky poznamenal v jednom rozhovoru – „hrával jsem na malý digitální krabičky a slapoval jsem, teď tahám starý lampový aparáty a hraju osminky trsátkem. Konečně teda dělám to, co jsem nikdy dělat nechtěl…“ 🙂

Ti, co ho znají dobře, vědí, že je to nadsázka a v jádru je to neuvěřitelně loajální srdcař, který prostě rock n rollu dá vše to, co potřebuje.

Na první pohled tichá voda, ale pozor, břehy mele…

Daniel Polák – kytara

Dan je nejnovější přírůstek do Divé Báry. Je to skutečný kytarový střelec, který si ostruhy vysloužil hraním s Milošem Makovským – legendou české kytary.

Tam se samozřejmě moc a moc naučil, ale teprve v Divé Báře může konečně popustit uzdu svého divokého naturelu. Na podiu dlouho nezůstane na jednom místě, během sóla se často vydává na výlet do publika a ve většině případů se zatím i úspěšně vrací zpět na podium.

Kromě hudby dělá ještě milion dalších věcí, cvičí, studuje, leze po horách a v kapele tak budí podezření, že trpí kombinací hyperaktivity a OCD.